Header $articleheadline_he$ "ArticleHeadline" Detay Sayfa Header

 

 

     

 

 

 
2021-08-24

Detay Sayfa

Tüm Dosyaların Listesi

News Database Template Page Example

Vahşet

6/9/2004 - 03:28 - AtinYorumlar Bu Yazıyı Bir Tanıdığına Yolla Bu Yazıyı Yazdır  

      

Karşılıksız tek sevgi vardır, çocuk sevgisi...

Kuzey Osetya Beslan'daki okulda rehin alınan çocuklarla ilgili resimler ve anlatılanlar dayanılacak gibi değil.

Bu sayfalardan sizlere "önümüzdeki yılları artık terörle yaşayacağımızı" söylemiştik. Ancak teröristlerin bu kadar aşağılık, bu kadar merhametsiz, bu kadar insanlık dışı hareket edebileceğini düşünemedik.

Hayvanların bile savunmasız yavrulara saldırmadığı bir dünyada, küçücük masum bebekleri soyup silahla, bombayla korkutmak, zavallı anneleri çocukları arasında bir tercih yapmaya zorlamak, nasıl bir duygunun neticesi olabilir ki? Bunu yapanları insan olarak kabul etmeli miyiz?

Bütün dünya devletleri birleşip, terör konusunda müşterek bir tarif, müşterek bir eylem birliği kararı almazsa, anlaşılıyor ki daha çok acı günler yaşayacağız.

Her türlü terör olayını lanetliyerek, Kuzey Osetya halkına ve Türkiye'de yaşayan Oset asıllı vatandaşlarımıza başsağlığı diliyor, acılarını paylaşıyoruz.

Aşağıda Kamuoyuna bildirisi bulunan Alan Vakfı'ndaki vatandaşlarımız gibi "Bu vahşet hep zihinlerimizde kalacak."

KAMUOYUNA

Terör masum çocukları vurdu.

Kuzey Osetyada meydana gelen bu hain terör eylemini gerçekleştirenler, kimlikleri ve amaçları ne olursa olsun affedilmeyecektir.

Masum çocukları ve ailelerini hedef alarak, planlı bir şekilde bu zalim eylemi gerçekleştirmeleri tüm dünyada nefretle kınanmıştır.

Terör büyük bir insanlık suçudur. Hiçbir özgürlük mücadelesinde var olamaz. Haklı gösterilemez. Masum çocukları ve ailelerini acımasızca hedef alan bu terör tarihin en kanlı sayfalarında yer alacaktır.

Kuzey Kafkasya halklarının ayrılmaz bir parçası olan, Sarmatlar ve Alanların soyundan gelen, Kuzey Osetyalıların bir kısmı 1864 sürgünü ile Anadoluya yerleşmişlerdir.

Türkiyede Çerkeslerin bir boyu olarak da bilinen Kuzey Osetyalılar  diğer Kafkasyalı kardeşleri gibi  Türkiye'yi vatan kabul etmişlerdir.  Osmanlı İmparatorluğu döneminde, Kurtuluş Savaşında ve sonrasında birçok hizmetler hizmetler yapmışlardır. 

Kuzey Kafkasya halkları arasındaki kardeşliği, barışı bozan ve sadece bazı çevrelerin amaçlarına hizmet eden bu terör eyleminin derin üzüntüsü içerisindeyiz. Kuzey Osetya halkının yaşadığı bu zalim terör eylemini Oset kökenli Türk vatandaşları olarak şiddetle kınıyoruz. Bu eylemi yapanları lanetliyoruz.


Bu vahşet  asla unutulmayacaktır.

ANKARA ALAN VAKFI
FastCounter

 

Hit Counter

  Anadolu Türk İnterneti

 

Güncelleştirme : 24.08.2021 - 15:50