Header $articleheadline_he$ "ArticleHeadline" Detay Sayfa Header

 

 

     

 

 

 
2021-08-24

Detay Sayfa

Tüm Dosyaların Listesi

News Database Template Page Example

Filistin'den Yükselen Alev

4/4/2002 - 00:58 - AtinYorumlar Bu Yazıyı Bir Tanıdığına Yolla Bu Yazıyı Yazdır  

      

Filistin'de gittikçe yükselen kin, nefret ve intikam ateşinin önümüzdeki günler de kimi, nasıl yakacağı belli değil.

İnsanoğlunun kendi nesline yapabile ceği en vahşi sahneleri Nazi döneminde yaşayan İsrail'in, şimdi aynı vahşeti Filistinlilere uygulaması Dünya kamuoyunun şiddetle tepkisini çekiyor. Yukarıdaki resimler bu vahşetten bir örnek.

Muhakkak olan şu ki, Filistin'de yükselen bu alev sadece savaşanları değil, birçok masum insanı da yakacak...

İsrail'in yaptığı her sorumsuzluk, onu koşulsuz destekleyen ABD'nin defterine yazılıyor ve dünyanın bu süper gücüne yönelik cephe gittikçe genişleyerek bütünleşiyor.

Bu bakımdan önümüzdeki günlerde, ABD ve bazı Avrupa ülkelerinde terör eylemlerin artmasını beklemek lazım.

KUDÜS'TE BOMBALANAN SÜPER MARKETYandaki resim Kudüs'te İsrailliler'in bayram alış verişi yaptığı süpermarketin bir intihar eyleminden sonraki halini gösteriyor.

3 kişinin öldüğü ve 16 kişinin yaralandığı eylemi yapan, aşağıda resmi bulunan 18 yaşındaki, El Fetih örgütüne bağlı El Aksa Tugayları üyesi Ayat Ahras.

Tabiatıyla, hayatının baharındaki bu genç kadın militan da ölenler arasında.


18 yaşındaki Ayat Ahras, İsrail tankları Ramallah'ta Arafat'ın karargahını işgal ettiği dakikalarda, süpermarkette üzerindeki bombayı patlatarak intihar saldırısını gerçekleştiriyor.

İşte korkulacak olan bu...

Ellerinde maket bıçağından başka silahları olmayan, ancak ölümü göze almış insanların, 11 Eylül'de ABD'ye ne kadar büyük zarar verdiğini hep birlikte gördük.

Bu tip kendini ölüme hazırlamış ve dini olarak da bu eylemden sonra şehit olup cennete gideceğine inanan insanlarla mücadele ziyadesiyle zor.

Gelişmeler intihar eylemlerinin artacağına ve yaygınlaşacağına işaret ediyor.

İsrail vahşet yapıyor da Filistinliler yapmıyor mu?

Şu yandaki resme bakın...

Filistinliler, İsrail'e hizmet ettiğini tespit ettikleri bir Filistinliyi şehrin ortasında ayağından asmışlar.

Tam bir vahşet.

Bu yetmiyormuş gibi üniformalı bir Filistinli elindeki bıçakla asılı cesedi bıçaklayarak tatmin oluyor.

Evet, savaş zaten vahşetin kendisi değil mi?

Yöneticileri olmasa bile, Türk halkının büyük bir çoğunluğunun, İsrail'e karşı Filistin'in ve Arapların yanında olduğu bilinen bir gerçek.

Filistin ve Arapları destekleyen Türk'lerin bir kısmı inançlı Müslümanlar, diğerleri de zamanında Filistin ve komşu Arap ülkelerinde terör eğitimi görmüş eski teröristler ve onların çevreleri.

Esasında Filistinlilerin Türk milletine hiç bir faydası olmadığı gibi, tersine çok zararı da var.

Türkiye yıllarca Filistin ve Suriye'de yetiştirilen teröristlerin kanlı eylemleri ile yaşadı. Ne Filistinliler ne de Araplar, Kıbrıs, PKK ve diğer sorunlarında Türkiye'nin yanında olmadılar, Türkler katledilince kınamak bile akıllarından geçmedi.

Yaser Arafat...

100 küsür yıl önce Osmanlı'nın yasağına rağmen topraklarını Yahudilere para karşılığı satan yurttaşlarını tekrar topraklarına kavuşturmak için takdir edilecek bir mücadele veren Filistin'in lideri, büyük bir mücadele adamı.

Ancak, aynı zamanda siyasi kimliğini ve elde ettiği hakları, terörle elde ettiği için kötü de bir örnek.

Siz onun "Terör olayları ile ilgim yok" dediğine bakmayın.

Bu eski taktiğidir.

Münih Olimpiyatlarını kana bulayan ve birçok eyleme imzasını atan Kara Eylül örgütü için de aynı şeyleri söylüyor, örgütün şiddet eylemlerini kınayarak "bizimle alakası yok" diyordu.

Sonradan bu örgütün FKÖ'de, Arafat ve üst düzey 2-3 kişinin bilgisi dahilinde kurulan çok gizli bir örgüt olduğu anlaşıldı.

Devletler ve toplumlar arası ilişkiler, hissiyata ve sempatiye dayalı olarak yürümez. Bu nedenle Türkiye'nin bu savaşta rolü, tarafsızlık ve bir an önce alevin söndürülmesi için çaba sarf etmek olmalıdır.


Zira ateş büyürse bizi de yakabilir...
FastCounter

 

Hit Counter

  Anadolu Türk İnterneti

 

Güncelleştirme : 24.08.2021 - 15:50