Kim Bu Alçaklar...?
[ 23/12/2002 - 12:44 ]  By Atin  anadolu@atin.org

Yanda gördüğünüz manşet bize ait değil. Gazeteler, cinayeti “Ferhan Özmen dosyası tekrar taranıyor...

Yanda gördüğünüz manşet bize ait değil.


Gazeteler, cinayeti “Ferhan Özmen dosyası tekrar taranıyor,“Gözler Türkiye'de siyasi nitelikle 25 eylem talimatının verildiği İran'a çevrildi” gibi haberlerle İran’a doğru sürüklemeye çalışırken, yandaki başlığı veren site, cinayetin nedenini açık bir şekilde belirtmiş:

“Hablemitoğlu'nun katil ya da katilleri dev askeri ihalelerde halkın cebinden çıkacak milyarlarca doları gözardı edip kendi cebine girecek birkaç milyon dolar rüşvetin peşinde koşan resmi-sivil üç beş tüccar, Bergama’da saf Anadolu köylüsünün kanını emmeye çalışan bir kaç emperyalist ve uşağı, bunların vakıf adı altında kökü dışarıdaki uzantılarıdır! Halkın kendisine verdiği rütbe ve itibarı şahsi çıkarlarına alet eden ve sitemizde bir çöp sepeti gibi ortaya dökülen yolsuzlukları sebebiyle rahatları bozulan bir gurup alçak Hablemitoğlu'nu katletti.”

Manşetin sahibi, ağırlıklı olarak askeri yolsuzluklara yer veren ve bu nedenle yakın tarihte Genelkurmay Askeri Mahkemesi tarafından kapatma kararı alınan Yolsuzluk.com isimli site. Site’de Hablemitoğlu cinayeti ile ilgili olarak üç başlık altında şu bilgilere yer verilmiş:


”Alçaklar!!!

Sitemizin yayınlarına bilgi, belge ve manevi destek veren büyük vatansever Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu hunharca katledildi.

Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi öğretim görevlilerinden Doçent Doktor Necip Hablemitoğlu, evinin önündeki park yerinde uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitirdi.’ Haberi bu kadar kısaca geçti haber ajansları. Oysa katledilen Türkiye Cumhuriyeti’nin tüm değerlerinin yılmaz bir savunucusu, vatan kahramanı, ve aldığı tüm tehditlere rağmen bilimsel çalışmalarından asla ödün vermeyen bir Cumhuriyet aydınıydı. İsmi Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu’ydu…

Hablemitoğlu’nun çok kimsenin bilmediği bir yönü vardı; sitemizin içerik yönetimine aktif olarak katkı sağlayan önemli kişilerden biriydi. Kendisiyle sık sık mesajlaşır, ülkemizde dönen dolaplara yönelik bize aktardığı bilgi notlarını değerlendirir ve önemli haberleri ülke kamuoyuna duyururduk. Aşağıya bunların bazılarını alıyor ve eli kanlı alçaklara sesleniyoruz: ‘Kanına girdiğiniz aydın insan gibi binlercesi görev beklemektedir. Bugün onu ve bizleri susturmayı deneyebilirsiniz. Geçici olarak başarılı da olabilirsiniz. Ancak unutmayın ki, aydınlanma ateşi bir gün sizi yakıp, duman edecektir.’


Çünkü Türküm ve başka Türkiye yok!

Basılmamış kitabının önsözü vasiyeti gibiydi!

Sevgili insan, büyük fikir adamı ve aile babası Necip Hablemitoğlu'nu evinin önündeki saldırıda kaybettik. O, ulusun değerlerini kendisinden üstün tuttu. Hiç durmadan ulusun kayıtsız şartsız bütünlüğü için çalıştı. Kendini bu vatan için tehlikeye attı ve KEMALİST olduğu için öldürüldü.

O'nun yaşadığı tehditlerin korkunçluğunu ve gösterdiği büyük özveriyi henüz basılmamış kitabının son sözü olarak okuyabilirsiniz. Bu kitabı dinlenmeksizin , uzun emeklerle yazmıştı. Henüz basılmamıştı. Ancak bu kitap, birilerinin tezgahına gölge düşürdüğü için Sayın Hablemitoğlu'na bu hain saldırı düzenlenmiş olabilir.

Ancak O'na kıyanlar şunu bilmelidir:

BİZ BİR ÖLÜR BİN DOĞARIZ.

Hepimizin başı sağ olsun.


Yeter Artık!!

Yolsuzluk.Com’dan önemli açıklama:

Sayın halkımız. Bu site yayına başladığı günden bu yana aldığı tehdidin, resmi-gayrı resmi sindirmenin, göz korkutmanın haddi hesabı yok. Yüce Gazi’nin çizdiği uygarlık ufkuna doğru yürümeyi hedefleyen sitemize atılan iftiralar, yapılan engellemeler, aldığımız tehditler, korkutmaları buraya yazmak gereksiz. En son iki arkadaşımız sebepsiz yere, kimliği belirsiz ancak güçleri belirgin bir takım şahıslarca göz altına alınıp, saçma sapan bir sorgulamadan sonra ailesine zarar verileceği tehdidiyle bizlerden uzaklaştırıldı. Ve son olarak da büyük vatansever Hablemitoğlu’nun başına gelenlerin acısını ruhumuzun derinliklerinde hissediyoruz.

Türkiye'nin, Atatürk'ün çizdiği ufukta ilerleyebilmesi için her şeyden önce bünyesindeki pisliklerden sıyrılması ve yolsuzluklardan arınması gerektiği düşüncesiyle bir yıldır yayın kadromuza omuz veren, sitemizde ve yolsuzluk dosyalarında büyük emekleri bulunan Hablemitoğlu, Çankaya Portakal Sokakta bulunan evinin önünde uğradığı silahlı saldırı sonunda hayatını kaybetti.

Burada açıkça yazıyoruz: Hablemitoğlu'nun katil ya da katilleri dev askeri ihalelerde halkın cebinden çıkacak milyarlarca doları gözardı edip kendi cebine girecek birkaç milyon dolar rüşvetin peşinde koşan resmi-sivil üç beş tüccar, Bergama’da saf Anadolu köylüsünün kanını emmeye çalışan bir kaç emperyalist ve uşağı, bunların vakıf adı altında kötü dışarıdaki uzantılarıdır! Halkın kendisine verdiği rütbe ve itibarı şahsi çıkarlarına alet eden ve sitemizde bir çöp sepeti gibi ortaya dökülen yolsuzlukları sebebiyle rahatları bozulan bir gurup alçak Hablemitoğlu'nu katletti.

Yolsuzluk.com çok yakında bunların isimlerini tek tek verecek. Yolsuzluk.com bu alçakların uykusunu kaçırmaya devam edecek.

Hablemitoğlu Türklük idealine yürekten inanmış bir Atatürk sevdalısıydı. Atatürk Türkiye’sini, Atatürk'ün çizdiği ufukta tutacak tek gücün Türk Silahlı Kuvvetleri olduğu gerçeğini çok iyi biliyordu. Sitemizle ilgili yaptığımız görüşmelerde, ülkemizi içeriden ve dışarıdan saran onlarca tehdit karşısında dimdik ayakta kalabilecek bir ordunun hiçbir şekilde siyasi hırslarla kirlenmemesi gerektiğine, başka üst düzey komutanlar olmak üzere bütün ordu mensuplarının maddi çıkar beklentileri ile gerçek görevlerini ihmal etmemesi gerektiğini sık sık ifade ediyordu.

Gerek kendi bağlantıları sayesinde elde ettiği bilgileri ve gerekse de dostlarımızdan gelen yolsuzluk ihbarlarını tek tek değerlendirerek bir akademisyen titizliği ile yayına hazırlar ve hepimizi hayrete düşürecek yolsuzlukları bir solukta ortaya çıkarırdı. Hablemitoğlu, Türkiye'deki Alman istihbarat kuruluşları hakkındaki araştırmalarını da bizimle paylaşmaktan zevk duyardı. Ankara Üniversitesi'nde öğretim görevliliği, Türk dünyası, irtica, yabancı istihbarat birimlerinin ülkemizdeki faaliyetleri ile ilgili büyük araştırmalar, dergi ve internet yayıncılığı gibi her birisi bir insana yetecek onlarca iş arasında Yolsuzluk.com'a vakit ayıran yiğit bir Türk aydınını kaybetmekten dolayı büyük bir şok yaşıyoruz. Her zaman sevgi ile andığı biricik eşi sayın Şengül Hablemitoğlu ve iki güzel kızı Uyvar ve Kanija'nın durumu ise en büyük üzüntümüzdür. Kendilerine başsağlığı diliyor ve sahipsiz olmadıklarını haykırıyoruz.

Bir sevdalısı daha yitiren Türk milletinin başı sağ olsun. Atatürk'ün izinde daha binlerce Hablemitoğlu feda olmaya hazırdır.

Editörün önemli notu:

Bu olay psikolojimizi paramparça etmiş ve üzerimizdeki baskının ağırlığının ne kadar büyük ve dehşetli olduğunu göstermiştir. Sitemizi biraz toparlanana ve bu ülke üzerinde oynanan oyunları daha net şekilde açığa vurabilecek güce ulaşana kadar güncellemeyi düşünmüyoruz. Bu durum, kansızlar, sülükler, çanak yalayıcılar, ve onların işbirlikçileri için geçici bir zafer olarak görünebilir. Ancak laik ve demokratik bir ülkenin genç nesli olarak diyoruz ki, Alçaklar susturamayacaksınız ve çok yakında yine karşınızda olacağız. Üstelik bu sefer öldürmeniz bile yetmeyecek!

Merhum Hablemitoğlu gibi haykırıyoruz;

Türk’üz ve Başka Türkiye yok!!!

Saygılarımızla”Evet, askerlere yakınlığı ve hatta bir kuvvet komutanına müşavirlik yaptığı bilinen, Genelkurmay Başkanının eşine yolladığı başsağlığı mesajında “Cumhuriyetin temel niteliklerinin ve Atatürk ilke ve devrimlerinin yılmaz savunucusu kıymetli eşiniz, değerli araştırmacı, yazar ve öğretim üyesi” diye bahsettiği ve Genelkurmay’ın tam kadro cenazesine katıldığı Doçent Hablemitoğlu, aynı zamanda askeri yolsuzlukları yazan bir sitenin önemli bir haber kaynağıymış... En son siteye gönderdiği anlaşılan “M-60 Tankları Modernizasyonu. Paşalara 10 milyon dolar rüşvet.” başlıklı dosya sitede yerini almış.


Yolsuzluk.com yakında Hablemitoğlu’nu katledenleri tek tek açıklayacağını belirtmiş. Merakla bekliyoruz “Kim bu Alçaklar” diye...