Atin'de Yenilikler
[ 24/3/2002 - 19:24 ]  By Atin  anadolu@atin.org

Sayın Atin Okuyucuları, Atin'de bazı değişiklikler yaptık. Bu değişiklikler şunlar:

Sayın Atin Okuyucuları,

Sizin siteniz Anadolu Türk İnterneti'nde bazı değişiklikler yaptık. Bu değişiklikler şunlar:


ÜYELİK: Bundan böyle Atin'e kendiniz üye olup, istediğiniz zaman üyelikten çıkabilirsiniz. Üye olmak için soldaki "üyelik" düğmesine basınız.

YORUM: Atin'de yayınlanan yazıları tenkit edebilir, bu yazılarla ilgili görüş ve düşüncelerinizi belirtebilirsiniz. Ancak bunun için Atin'e üye olmanız gerekiyor. Ayrıca uygun olmayan ve hakaret içeren yazılar yayınlanmayacak. Atin'de yayınlanan yazılarla ilgili görüş ve düşüncelerinizi belirtmek için sağ üstte bulunan "Yorum" (Yorumlar) düğmesine basınız.

BAĞLANTI: Atin'de okuduğunuz yazıların bir başka yazı ile bağlantısı var ise sağ üst köşede "Bağlantı" (Bağlantı) işareti gözükecektir. Bağlantılı yazıları veya dizi yazıları bu düğmeye basarak takip edebilirsiniz.)

MEDYA LİNKLERİ EKLEME: İnternet Medyası süratle gelişiyor ve her gün yeni bir site aramıza katılıyor. Genelde yeni siteler kendilerini tanıtmak ihtiyacında oluyorlar. Biz Atin olarak "yeni medya linklerini" memnuniyetle okuyucularımıza tanıtmak istiyoruz ama daha önce bunu düzenli olarak yapamıyorduk. Artık aramıza yeni katılanlar Atin'e bağlantılarını (link) kendileri yapabilecekler. Biz sadece yeni bağlantıyı inceleyip onaylayacak ve okuyucularımıza sunacağız. Atin'e Medya Linki vermek için yandaki "Link" düğmesine basınız.
 
ARŞİV: Atin artık birçok işlemi otomatik yapan yeni bir "veri tabanı" program kullanıyor. Atin'de yayınlanmış olan tüm yazılara buradan ulaşabilirsiniz. Arşiv sayfasında herhangi bir seçim yapmadan en altta bulunan "Göster" düğmesine basarsanız, bu güne kadar yayınlanmış bütün yazılar liste olarak gözükür.

ARAMA: Atinde kelime veya kelimeler bazında arama yapabilirsiniz. Aramayı "Tüm Metinler", "Sadece Başlıklar" veya "Başlık ve Özetler" seçeneklerine göre yapabilirsiniz.

Bu yeniliklerin dışında ana sayfada bildiğiniz gibi bir "Mini Anketimiz" var. Her ay güncel konularda bir anket yapacağız. İlk yaptığımız deneme mahiyetindeki ankette ilginç bir sonuç aldık. Okuyucuların oylarına göre "Usama bin Ladin" halen ABD'de...!

Sayın Hadi Özışık "İnternet Haber Son Dakika" bağlantısını "Atin'e özel" olarak düzenleterek yollamış. Kendisine çok teşekkür ediyoruz. "İnternet Haber'in" bu "Son Dakika" haberleri ile MSNBC'nin "İngilizce" güncel haberleri günlük haberleri izlemekte bir hayli faydalı oluyor.

Ana sayfamıza "Google"in arama motorunu koyduk. Google üstün bir arama motoru ve Türkçe'ye de uyumlu.

Okuyucularımızın faydalı bulacaklarını umduğumuz Türkçe-İngilizce - İngilizce-Türkçe terim bankası da ana sayfamızda. Zagran'dan hem yararlanabilir, hem de gelişmesine yardımcı olabilirsiniz.

Atin'i okurken o günkü "Günün müziği" hoşunuza giderse, müzik dinleyerek okumanıza devam edebilirsiniz.

Ana sayfanın sağ alt köşesinde Atin'e üyelik bilgileri var.

Evet sizin siteniz Anadolu Türk İnterneti birçok yenilikle hizmete devam ediyor.

Saygıdeğer okuyucularımıza en içten iyilik dileklerimizle. Atin


NOT: Aksaklıkları bize bildirmenizden memnuniyet duyarız.