Çift Meslekliler
[ 4/6/2000 - 11:00 ]  By Atin  anadolu@atin.org

İki gazeteci aralarında konuşuyor.

Bir başkası ise onlara kulak kabartmış.

Gazetecilerden birini Tunca, diğeri Baha diye adlandıralım.

Konuşmada bahsi geçen diğer gazetecileri ise Hasan ve Fırat

Daha ..


Yıl 1997.

İki gazeteci aralarında konuşuyor.

Bir başkası ise onlara kulak kabartmış.

Gazetecilerden birini Tunca, diğeri Baha diye adlandıralım.

Konuşmada bahsi geçen diğer gazetecileri ise Hasan ve Fırat

Daha çok Tunca konuşuyor, Baha ise dinliyor.

İkiside aynı gazetede çalışırken muhabir olan Tunca daha sonra ayrılmış.

Sünnet Düğünü Resimleri

Tunca: Hasan, Özel Timcilerle Çatlı'yı birlikte görüntüleyen sünnet düğünü resimlerini kanal D'ye iki milyara sattı. Kanal D ile randevuyu ben ayarladım. Resimler yayınlanınca Özel Tim'ciler Hasan'ın peşine düştüler ve her yerde aramaya başladılar.

Baha: Şimdi sıkıntıda yani

Mesut Yılmaz'ın Resimleri

Tunca: Çatlı ile Mesut Yılmaz'ın birlikte olduğu resmi bir DYP milletvekiline ben sattım. Milletvekili daha sonra Emniyet Genel Müdürlüğü laboratuarından resimlerin montaj olmadığına dair rapor aldı.

Baha: Haa

Tunca: Son günlerde basında çıkan Jitem'le ilgili haberlerden dolayı sıkıntıdayım. Biliyorsun ben de oraya bağlı çalışıyorum. Hanefi AVCI'nın ifadesi ile Jitem zor durumda kaldı. Yapılanlar ortaya çıkarsa Cem Ersever'in öldürülmesi olayı da açığa çıkacak.

Baha: Evet olay büyüyecek gibi.

Fırat'a İş Teklifi

Tunca: Bizim gazetede iki sene bir arada çalıştığımız Fırat da bana sorun olmaya başladı. Hakkı olmadığı halde fotoğraf satışlarından 2.5 milyar lira pay istiyor. Ben Fırat'a mesleğinden ayrılması kaydıyla Jitem'in merkezlerinden birisinde maaşlı iş teklifinde bulundum. Ancak dedim bizde, yani Jitem'de dik başlılığa yer yok. Burada ilişkiler katı bir emir komuta zinciri ile yürür. Fuat teklifimi kabul etmedi.

Baha: Yaa

Tunca: Gazete ...'de çalışmak üzere iş teklifi aldım. Bu fotoğrafları sattığım milletvekili de partisinin propogandasını yapacak bir dergi çıkartmayı teklif ediyor. Bu iş için ayda 10 milyar katkıda bulunabiliriz diyor. Bu teklife daha sıcak bakıyorum. Vallahi para gelsin de porno dergisi bile çıkartırım.

Baha: Ha ha...

Tunca: Bu milletvekiline sattığım resimleri Jitem'den temin ettim. Hali hazırda Tansu ile Oral Çelik'in birlikte görüntüleyen fotoğraflar da var. Ancak arada komutan olduğu için bunları alamadım. Bunlar da iyi para getirirdi.

*****

Çift meslekli gazetecilerin, resim satışlarından bir hayli para kazandığı anlaşılıyor.

Acaba bu gazetecilere, ikinci mesleklerinde ne kadar maaş ve "resim satışı" dışında, başka ne gibi görevler veriyorlar?.

Biz merak ediyoruz.


Herhalde siz de ...