Onuncu Cumhurbaşkanı
[ 5/5/2000 - 11:00 ]  By Atin  anadolu@atin.org

Cumhurbaşkanımız Ahmet Necdet Sezer. Türk Ulusuna Hayırlı ve Kutlu Olsun -
Türkiye'de Yeni Bir Dönem
Bazı büyük medya kuruluşlarının sahiplerinin ve üst düzey yöneticilerinin kirli ilişki desteklerine rağmen aklıselim galip geldi ve şaibesiz, temiz,


Cumhurbaşkanımız Ahmet Necdet Sezer.

Türk Ulusuna Hayırlı ve Kutlu Olsun


Türkiye'de Yeni Bir Dönem

Bazı büyük medya kuruluşlarının sahiplerinin ve üst düzey yöneticilerinin kirli ilişki desteklerine rağmen aklıselim galip geldi ve şaibesiz, temiz, güven veren bir isim Cumhurbaşkanlığına seçildi: Ahmet Necdet Sezer .

Türk ulusuna hayırlı ve kutlu olsun.

Yeni Cumhurbaşkanımızın seçimi Türkiye'deki namuslu insanların arayışına büyük bir ümit getirdi. Hasret duyulan bu değişimin, hızla bütün diğer alanlarda, hukukta, adalette, vergide, ekonomide, TBMM kalitesinde, basında, milli kuruluşlarda, birlik ve beraberlikte ve istikrarda da kendisini göstermesi en büyük dileğimiz.

Kimdir?

Ahmet Necdet Sezer, 13 Eylül 1941`de Afyon'da doğdu. 1958`de Afyon Lisesi`nden, 1962`de Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi`nden mezun oldu.

Askerliğini Kara Harp Okulu`nda yedek subay olarak yapan Sezer sırasıyla Dicle, Yerköy Hakimlikleri ve Yargıtay Tetkik Hakimliği görevlerinde bulundu. Medeni Hukuk alanında 1977 ve 1978`de Ankara Hukuk Fakültesi`nde yüksek lisans öğrenimi yaptı.

Sezer 7 Mart 1983`de Yargıtay üyeliğine seçildi. Yargıtay 2. Hukuk Dairesi üyeliği yaptı. 27 Eylül 1988`de Cumhurbaşkanı tarafından Anayasa Mahkemesi üyeliğine atandı.

6 Ocak 1998`de Anayasa Mahkemesi Başkanlığına seçilen Sezer evli ve 3 çocuk babası.

2007 Yılın Kadar Cumhurbaşkanı


Cumhurbaşkanlığına seçimi Avrupa ve Amerika Birleşik Devletlerinde de memnuniyetle karşılanan Sezer, 16 Mayıs'ta mecliste yapılacak yemin ve köşkteki devir teslim töreninden sonra Cumhurbaşkanlığı makamına oturacak ve 2007 yılına kadar bu makamda kalacak.