Çakıcı Ölecek
[ 3/4/2000 - 11:00 ]  By Atin  anadolu@atin.org

Çakıcı ile ilgili gelişmeleri hassas bir şekilde izleyen uzman kişiler, ÇAKICI'nın öldürülmesi için uygun vasatların yaratıldığı kanaatini taşıyorlar.
Cezaevinde ve Karagümrük'de meydana gelen son gelişmeler, bu konuda


Çakıcı ile ilgili gelişmeleri hassas bir şekilde izleyen uzman kişiler, ÇAKICI'nın öldürülmesi için uygun vasatların yaratıldığı kanaatini taşıyorlar.

Cezaevinde ve Karagümrük'de meydana gelen son gelişmeler, bu konuda uzman kişilerin "ÇAKICI'nın sonu yaklaşıyor" yorumunu yapmalarına sebep oldu.


Kimler Rahatlayacak

ÇAKICI'nın ölümü, başta bazı politikacılar olmak üzere birçok işadamını ve ÇAKICI ile çeşitli düzeyde ilişkileri olan brokratları rahatlatacak. Buna ÇAKICI'nın rakiplerini ve onun ölümünden sonra koltuğuna oturarak yeraltının büyük rantı eline geçirecek olan "baba" adaylarını da katmak gerekiyor. ÇAKICI'dan sonra onun koltuğuna oturacak en kuvvetli adaylar arasında, ÇAKICI ile iyi ilişkiler içinde olan Sedat PEKER'in adı geçiyor.

ÇAKICI ile gizli ilişkileri olanlar onun ne zaman ne yapacağının belli olmadığını belirterek her an kendilerini sıkıntıya sokabilecek açıklamalarda bulunmasından korkuyorlar.

Çakıcı İyi Bir Şekilde Korunmalı

Uzmanlar, yakın tarihimizde cinayetten banka satışına kadar bir çok karanlık olayın merkezinde yer alan Alaattin ÇAKICI'nın adaletin karartılmaması için özel bir şekilde muhafaza edilebileceği bir Cezaevine naklinin uygun olacağını söylüyorlar.

Cezaevinde Eylem Daha Kolay


ÇAKICI'ya karşı bir eylemin cezaevinde daha rahat uygulanabileceği belirtilirken, bu eylemin büyük bir ihtimalle rakipleri tarafından satın alınacak yakın ve itimat ettiği çevresinden birine yaptırılacağı söyleniyor.