Header $articleheadline_he$ "ArticleHeadline" Detay Sayfa Header

 

 

     

 

 

 
2021-08-24

Detay Sayfa

Tüm Dosyaların Listesi

News Database Template Page Example

SON TV Yazıları: KARANLIKTAN GELEN ROBOT İNSANLAR (DHKP-C)

22/2/2013 - 13:00 - Mehmet EymürYorumlar Bu Yazıyı Bir Tanıdığına Yolla Bu Yazıyı Yazdır  

      

SON TV Yazıları: KARANLIKTAN GELEN ROBOT İNSANLAR (DHKP-C)


Suikast Planı
“Akşamları kışın saat 4 ile 6arası, yazın ise 6’dan sonra işyerinden çıkıyor. Arabası eve bıraktıktan sonra koruması ve şoföründe kalıyor. Araba hiç bir zaman evin önünde
park etmiyor, yalnızca bürosunun önünde park ediyor.


Evin etrafı ve sokak güzergâhı eyleme müsait olmadığından eylem şirketin bulunduğu Farabi sokağında gerçekleştirilebilir. Bu şahıs Farabi Sokağında pastanenin önünden sola dönerken, yani Çevre Sokağına sapışta iş bitirile bilinir. Pastane beklemek için elverişli. İşten çıkıp hareket ettikten 50 metre sonra arabası pastaneden görülüyor. Bu şahıs tam kavşağa yaklaşınca eylem gerçekleştirilir.Eylem 4 kişiyle oluşur. Bir şahıs önde, şoför ve korumasının işini bitirirken ikinci şahıs arkada oturan hedefin işini bitirir. Üçüncü şahıs çevre güvenliğini sağlayacak, dördüncü şahıs ise şoför ve aynı anda arkadaşlar işi bitirip arabaya giderken sokağın güvenliğini sağlayacaktır.


Kamulaştırılan araba köprünün altında bekletilecek ve eylemciler arabaya binildikten sonra Farabi sokağından Güvenlik Caddesine oradan da Mesnevi sokağa ve Hoşdere Caddesine çıkacak, burada araç terk edilecek.Bir kişi malzemeleri alıp, burada bekletilen arabaya binecek, Dikmen Caddesinden çekip gidecek, diğer üç kişi ise değişik dolmuş, taksi ve belediye otobüsleriyle olay yerinden uzaklaşacaklardır.”Hedef Kim?
Yukarıda okuduğunuz eylem planı DHKP-C’ye ait, hedefi de bendim. Bu eylem tam yirmi iki yıl önce, 1991’de planlanmıştı. Demek daha ömrümüz varmış ki hala hayattayız.O günlerde ABD Başkanı baba George Bush Türkiye’yi ziyaret edecekti. Güvenlik güçleri, Baba Bush'un ziyaretinden 8 gün önce, 12 Temmuz 1991 tarihinde, İstanbul'un Beşiktaş, Nişantaşı, Balmumcu ve Etiler semtlerinde dört ayrı eve düzenlenen operasyon neticesinde 10'uölü, 1'i yaralı, 12'si sağ olmak üzere 23 DHKP-C mensubunu ele geçirdi. Operasyonlarda Türk ve Amerikalılara ve çeşitli iş yerlerine yönelik eylem planları ele geçirildi. Örgüt evlerinde ayrıca askeri kimlik ve üniformalar bulundu.


Operasyon sırasında öldürülen teröristler arasında;  • Merkez Komitesi Üyesi Niyazi Aydın,

  • Kır Gerilla Sorumlusu İbrahim Erdoğan,

  • Devrimci İşçi Hareketi Sorumlusu İbrahim İlçi,

  • Askeri Komite üyeleri Cavit Özkaya,

  • Hasan Eliuygun ve

  • Nazmi Türkcan,

  • Devrimci hareketin üyesi Bilal Karakaya,

  • Askeri büronun kurumlaşmasında görevli Zeynep Eda Berk,

  • Örgüt kuryesi Yücel Şimşek,

  • Büro örgütlenmesi ve çeşitli teknik konulardan sorumlu Ömer Coşkunırmak gibi illegal örgütün üst düzey yönetici kadrosu bulunuyordu.Yeraltı Cephane ve Bomba İmal Deposu
Nişantaşı Albay Sadi Alantor Sokak’taki örgüt evinde yapılan detaylı arama sırasında uzmanlar, dairenin zemini kazılarak elde edilen gizli bir depo buldular.Çok miktarda cephane >ve dokümanını saklandığı, bombaların imaledildiği, özel malzemelerle izole edilmiş olan depoda silahlı eğitim yapıldığı da anlaşılmıştı. Ölenler ve yakalananlar arasında Hiram Abas ve General Memduh Ünlütürk’ün ve birçok diğer olayın failleri vardı.Ayrıca Polis ele geçirilen silah ve bombaların tetkikinde de bunların Necdet Küçüktaşkıner’in bürosunun bombalanması dahil, birçok olayda kullanıldığını saptamıştı.


TaşeronÖrgütü Kim Yönetiyor?
Bu operasyonda büyük darbe yiyen DHKP-C’nin, son günlerde, özellikle PKK ile ilişkiler yumuşarken ve Ergenekon ve diğer mahkemeler karar verme aşamasındayken faaliyetini arttırması dikkat çekicidir.Sağ veya yaralı yakalandıkları zaman ciyak-ciyak bağırarak kalıp sloganları atan ve zafer işaretleri yapan teröristler, aynı tezgâhtan çıkma robotlara benziyorlar.

Özgürlükleri sömüren, aşağılık komplekslerini, hayal kırıklıklarını şiddete başvurarak tatmin eden, adam öldürerek kendilerini önemli gören, yaşadıkları dünyaya, yaşadıkları topluma acıdan başka hiçbir şey veremeyen kandırılmış, robotlaşmış zavallılar.


Yemek yiyen, durakta bekleyen polisi arkasından vurmayı, Amerikan Sefaretine eylem yapıyorum diye Türk güvenlik görevlisini öldürüp, gazeteci genç kızımızı sakat bırakmayı marifet sayan kuklalar.


Emir verenler lüks içinde yaşarken siz zafer işareti yapıp, “kanıyerde kalmayacak, hesap soracağız, tek yol devrim” diye, avazınız çıktığı kadar bağırmaya devamedin…


Ben ve eşim de listelerinde yer alıyormuşuz. Benim mesleğim dolayısıyla listelerinde olmam normal de, bu işlerle hiç alakası olmayan eşim neden yer almış anlamak zor. Yakında çoluk çocuğu da listelerine alırlar.Bu örgütün ideolojik nedenlerden çok ısmarlama cinayetler işlediği bir gerçek. Nitekim Doğu Perinçek’in Aydınlık Grubunca hedef gösterilen birçokları gibi MİT Müsteşar Yardımcısı Hiram Abas da DHKP-C tarafından öldürülmüş, Perinçek’cileri bir İngiliz’in evinde yakalayan Şafak operasyonunun sorumlusu Necdet Küçüktaşkıner’in ofisi de aynı örgütçe bombalanmıştı. Ben de ne zaman Perinçek ekibinin yabancı istihbarat teşkilatlarınla ilişkisini ortaya koysam, DHKP-C’nin hedef listesinde ön plana çıkarım.
FastCounter

 

Hit Counter

  Anadolu Türk İnterneti

 

Güncelleştirme : 24.08.2021 - 15:50