Header $articleheadline_he$ "ArticleHeadline" Detay Sayfa Header

 

 

     

 

 

 
2021-08-24

Detay Sayfa

Tüm Dosyaların Listesi

News Database Template Page Example

PKK'ya Silah Satışı

18/1/2009 - 14:42 - AtinYorumlar Bu Yazıyı Bir Tanıdığına Yolla Bu Yazıyı Yazdır  

      

Merak ettim, baktım. Son günlerde bahsedilen PKK'ya silah sevkiyatını AYDINLIK gazetesi 10 sene önce yazmış. PERİNÇEK ve İşçi Partisinin PKK'ya giden silahlardan bilgisi olduğu bu haberden anlaşılıyor...

Aydınlık gazetesi 6 Aralık 1998 tarihli ve 594 sayılı kapak haberinde, "Devletin en yüksek kurumlarının PKK'ya silah satışını saptadığını ve silah ticareti ile ilgilenen görevlileri isim isim belirlediğini" bildirmiş.

Açıklamayı 3 Aralık 1998 tarihinde Doğu PERİNÇEK'in yardımcısı, İşçi Partisi Genel Başkan Vekili Hasan YALÇIN, İP Genel Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında yapmış. Hasan YALÇIN, PKK'ya silah satan bir örgütlenmenin, devletin en yüksek kurumları tarafından açığa çıkarılıp soruşturulduğunu açıklamış. Ancak "devletin en yüksek kurumlarının" hangi kurumlar olduğu belirtmemiş.  

İP Genel Başkan Vekili Hasan YALÇIN, "Devletin en yüksek kurumları, Susurluk'la ortaya çıkan özel örgüt'ün PKK'ye silah sattığını saptadı. Özel örgüt'ün silah ticareti ile ilgilenen görevlileri isim isim belirlendi. PKK'ye silah satış faaliyetinin başında CIA-MOSSAD ekibi bulunuyor. Soruşturma devam ediyor" demiştir.

YALÇIN şu hususlara da değinmiştir:

 "Soruşturmanın dayandığı istihbarat raporlarına göre,  başlangıçta örgüt, Suriye devletine de silah satıyor. Bu silahların PKK'ye gittiği ortaya çıkınca ilişkiyi perdelemek için diğer kanallar kullanılıyor. Silah ticaretine aracılık yapanlar arasında MED TV’nin finansörleri de bulunuyor. Bunlar için "eroin ve silah tüccarları" deniliyor.

PKK'ye ve çeşitli bölge ülkelerine silah satışını planlayan ve koordine eden ekibin başındaki kişi emekli Amerikalı General Harry "Heinie" Aderholt, General Richard Secord ve Albay Tom McGravey. Söz konusu ekip, MOSSAD şeflerinden David Kimche ile birlikte çalışıyor.

Susurluk olayıyla ortaya çıkan özel örgüt'ün, PKK ile silah ve uyuşturucu ticareti yaptığı artık devlet belgelerine geçmiş bulunuyor."

Evet, tipik PERİNÇEKvari  bir Aydınlık haberi... Burada belirtmediğimiz detaylarda her zamanki gibi, içinde oldukları bir faaliyeti başkalarına yükleme çabası bulunuyor.

Acaba, 10 yıl sonra  "sanığı" olarak yargılanacaklarını bilseler bu haberi  yayınlar mıydılar?

(Not: Küçük resimlerin üstüne tıklayarak büyültebilirsiniz)
FastCounter

 

Hit Counter

  Anadolu Türk İnterneti

 

Güncelleştirme : 24.08.2021 - 15:50