Header $articleheadline_he$ "ArticleHeadline" Detay Sayfa Header

 

 

     

 

 

 
2021-08-24

Detay Sayfa

Tüm Dosyaların Listesi

News Database Template Page Example

Londra'da Uyuşturucu Savaşı ve Bir Açıklama

18/11/2002 - 03:59 - AtinYorumlar Bu Yazıyı Bir Tanıdığına Yolla Bu Yazıyı Yazdır  

      

Londra'da yaşayan, ismi Atin'de mahfuz sayın okuyucumuz, elektronik posta ile bize bir bilgi yollamış. Bu bilgiyi sizlerle paylaşmak istedik:

“Sayın Eymür,

Londra’da yasayan çok iyi bir okuyucunuzum. Baybaşin ve PKK arasında gecen son çatışmaları izleyip izlemediğinizi merak ettim.

Normalinde bu iki garip yapılanmanın arasında sorun olmadığı gibi genellikle birlikte çalışırlardı. 14 Kasım'da Londra'nın kuzeyinde Haringey bölgesinde baltalar ve tabancalarla birbirlerine girdiler. Sonuçta zavallı bir temizlikçi öldü, PKK'nın dernek başkanı İbrahim tabanca ile yaralandı ve en az 20 kişi daha yaralandı.

İngiliz gazeteleri uyuşturucu kavgası diye haber yaptılar ama PKK dan bahsetmediler.

Londra PKK, Baybaşinler ve Nurettin Güven çetesi arasında yeni çatışmalara gebe.”


Evet anlaşılıyor ki uyuşturucu gelirinin paylaşılmasında kavga çıkmış vaziyette ve okuyucumuzun bildirdiğine göre çatışma devam edecek gibi.

Herhalde bunun Türkiye’ye yansıması da olur.

Bu kısa bilgiden sonra Uyuşturucudan Susurluk’a dizisinin 54’ncü bölümünde yer alan Çukurova Medya Grup Başkanı Gazeteci Tuncay Özkan ile ilgili bilgilere değinmek istiyoruz;

Bazı gazete ve İnternet haber sitelerinde bu yazımız, Tuncay Özkan’a “Ajan Gazeteci” gibi bir sıfat yakıştırılmasına neden olmuş.

Tuncay Özkan’ın hoşumuza gitmeyen yazıları, beyanları, ilişki ve davranışları olsa da, hiç kimseyi gerçek olmayan bir sebeple suçlamak veya böyle bir suçlamanın kaynağı olmak istemeyiz.

Bu bakımdan bu konuda herhangi bir tenkit almamamıza ve tarafımızdan bir açıklama yapılması istenmemesine rağmen bu düzeltmeyi yapmak ihtiyacını duyduk. Bu bizim maksadımızı aşan bir yakıştırmadır ve doğru değildir. Onun, MİT’le ilişkisi, kişisel dostluklar, haber alma ve MİT’i ilgilendiren kitapları ile sınırlıdır. MİT’e kayıtlı bir kaynak gibi, eleman gibi bir durumunun olmadığını açıklıkla belirtmekte yarar var.

Biz, özellikle kitapta yer alan bazı hatalı bilgi ve değerlendirmelere değinmek istedik. Zira bu hatalı bilgiler düzeltilmediğinde, zaman içinde hakikatmış gibi algılanmakta, alıntılarla başka kitaplara kaynak olmakta, TBMM Susurluk Komisyonu’nda olduğu gibi bazen devletin resmi belgelerine dahi girmektedir.


Tuncay Özkan ve kitabı ile ilgili değerlendirmemizin bu açıdan dikkate alınmasını samimiyetle belirtmek isteriz.
FastCounter

 

Hit Counter

  Anadolu Türk İnterneti

 

Güncelleştirme : 24.08.2021 - 15:50