Header $articleheadline_he$ "ArticleHeadline" Detay Sayfa Header

 

 

     

 

 

 
2021-08-24

Detay Sayfa

Tüm Dosyaların Listesi

News Database Template Page Example

Demirel'e Tuzak

11/3/2002 - 11:00 - AtinYorumlar Bu Yazıyı Bir Tanıdığına Yolla Bu Yazıyı Yazdır  

      

Mesut Yılmaz ve ANAP'ın, Demirel'e kurduğu tuzak su yüzüne çıkınca ortalık karıştı.

Bahsettiğimiz olay Uğur Dündar'ın Sabah Grubundan ayrılmasına neden olan olay.

Uğur Dündar, Serhat Bilgi kanalı ile Kemal Horzum'un bir dostunun bürosunda gizlice çekilmiş bir video bantı elde etmiş.

Serhat Bilgi kim diyeceksiniz. Bildiğimiz kadarıyla merhum general, 1980 sonrasının PTT Genel Müdürü Servet Bilgi'nin oğlu. Güvenlik birimlerine teknik malzeme satar. Hentbol ve futbolla ilişkili Servet Bilgi ile aynı kişi mi bilmiyoruz.

Gizlice kayda alınan videonun oyuncuları Kemal Horzum, Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Dairesi Başkanı Hasan Eryılmaz, Süleyman Demirel’in danışmanı Hayri Baba” lakaplı Hayrettin Gökdemir ve Servet Bilgi.

Gizli kayıt Kemal Horzum’un yakın dostu olan bir işadamının ofisinde buluşup, kebap yerlerken alınmış.

Esas amacın "Hayri Baba"ya tuzak kurmak olduğu belli. Daha doğrusu onun vasıtası ile Demirel'i yıpratmak... Zira video bantın bir bölümü seyredildiğinde Kemal Horzum ile Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Dairesi Başkanı Hasan Eryılmaz'ın operasyondan haberleri olduğu açıkça anlaşılıyor.

İşte Uğur Dündar bu gizli çekimi ATV'deki programda yayınlamak isteyince ortalık karışıyor.

Mesut Yılmaz'ın yakın çevresinden, İçişleri Bakanı Rüştü Kazım Yücelen, ANAP Milletvekilleri Kenan Sönmez, Beyhan Aslan ve Nejat Arseven derhal devreye girip Sabah grubuna bantın yayınlanmaması için baskı yapıyorlar.

Baskı grubundan Kenan Sönmez, Sabah kökenli bir gazeteci. Mesut Yılmaz'ın kontenjanından ANAP MKYK'ya seçilen isimler arasında.

Ondan "Dinç Bilgin'i yanlış yönlendirip banka aldıran, gazetecilikten vazgeçiren ve sonra da Kartal Cezaevine yollayan çetenin aktörlerinden, Dinç Bilgin'in Kartal'a girmesiyle sonuçlanan 'Sabah darbesinin' mimarlarından" diye bahsediliyor.

Dinç Bilgin'in, Kenan Sönmez'e hiç bir zaman patronluk yapamadığını, Sönmez'in asıl patronunun Mesut Yılmaz olduğunu, Yılmaz kontenjanından ANAP MKYK'sına aday gösterilip seçilmesinin de bunu açıkça teyid ettiği söyleniyor.

Dinç Bilgin ve Sabah Grubu bu "Yılmaz" biraderler ve ekibinden korkmasın da kimden korksun. Bunlar adeta "Daltonlar" çetesi gibi.

Kamuoyu, Dinç Bilgin ve Sabah Grubunu iki Başbakan Yardımcısının koruduğunu sanıyordu. Buna rağmen Bilgin'in başına gelenlerin nereden ve nasıl geldiğini, Bilgin'in cezaevine nasıl girdiğini kimse anlayamadı.

Aydın Doğan, gelişmelerin kendisini de olumsuz etkileyeceğini düşünerek Bilgin'e destek oldu da Sabah Grubunun Turgay Ciner kanalıyla biraderlerin eline geçmesini önledi.

Ne karışık ilişkiler değil mi?

Bu Dalton Biraderlerin entrikalarını Şeytan bile zor çözer.


Uğur Dündar'ın istifasına neden olan ANAP operasyon bantı ve gelişmelerle ilgili geniş bilgi için Haber3 gazetesine ve Aydın Özdalga'nın yorumlarına bakın. Hakikaten iyi bir gazetecilik örneği.
FastCounter

 

Hit Counter

  Anadolu Türk İnterneti

 

Güncelleştirme : 24.08.2021 - 15:50