Header $articleheadline_he$ "ArticleHeadline" Detay Sayfa Header

 

 

     

 

 

 
2021-08-24

Detay Sayfa

Tüm Dosyaların Listesi

News Database Template Page Example

Tercüme

2/11/2000 - 11:00 - Atinİlgili Bağlantı Yorumlar Bu Yazıyı Bir Tanıdığına Yolla Bu Yazıyı Yazdır  

      

Burası Neresi?

30 Ekim 2000, Pazartesi - Ankara 13. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada gıyabi tutuklama kararı vicahiye çevrilen Yahya Murat Demirel, ''Aaa, burası amcamın Muz Cumhuriyeti değil mi? Bilseydim gelmezdim. Beni bir daha buraya kimse getiremez" dedi.
Türkbank, Çakıcı ve Ben Hariç

31 Ekim 2000 - Kars'ta gazetecilerin sorularını yanıtlayan ANAP lideri Yılmaz, "Türkbank hariç, bankaları kasıtlı olarak zarara uğratan ve içini boşaltanların af dışı tutulmasından yana olduklarını" söyledi.

Mesut Yılmaz, Af Yasası'nın henüz hükümet gündemine gelmediğini belirtirken, "ANAP olarak, Türkbank dışındaki bankaları kasıtlı olarak zarara uğratan, içini boşaltanların ve Çakıcı Çetesi hariç, çete suçlarının, aftan yararlanmaması görüşündeyiz. Zira bunlar bizim ihtisas sahamıza giren konulardır. Herkes haddini bilsin" dedi.

"Tapınak Şövalyeleri" isimli Fahişe Çetesi

Boğaziçi Üniversitesi'nde düzenlenen Yolsuzluk Konferansı'nda konuşan İçişleri Bakanı Tantan, ‘‘Tapınak Şövalyeleri isimli yolsuzluk ekonomisinin mimarları ve aktörleri, güçlü ve saygın insanlar olarak topluma lanse edildiler. Fahişelik tek kişinin bozulması olayıdır. Oysa bunlar organize bir şekilde bozulmuş bir fahişe çetesi. Önlerindeki düğmeler saygıyla iliklenmeli ve kilitlenmeli.’’ dedi.


Amiral Battı

Etibank yönetiminde görev yaptığını belirten Deniz Kuvvetleri eski Komutanı emekli Oramiral Vural Bayazıt, 9 ay önce ayrıldığını açıkladı.
Vural Bayazıt, "Dinç Bilgin benim bankacılık bilgimden yararlanmak için çok ısrar etti, yalvardı, ayaklarıma kapandı. I srarlar üzerine zorla teklifi kabul ettim. Bankacılık aynı 'Amiral Battı' oyunu gibidir." dedi.

Bayazıt, "Etibank'ın önemli operasyonlarında imzası olmasına karşın basının kendisini 'kötü bir Amiral Battıcı' olarak nitelemesinden büyük üzüntü duyduğunu" kaydetti.

Bütün bunlar bir gecede olmadı

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, dün Çankaya Köşkü'nde Malatya Bağımsız Milletvekili Ahmet Özal'ı kabul etti. Görüşmeye ilişkin değerlendirmeler yapan Özal, ‘‘Bütün bunlar bir gecede olmadı, Bankaların içinin boşaltılmasında Özal Ailesinin de büyük emeği var. Biraz daha hortumlamamız için birkaç yıl sonra yapılması gerekirdi, erken yapıldı’’ dedi.


İstiyerek mi Darbe Yaptık!

ABD'de bulunan 12 Eylül'ün lideri, 7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren "ABD'deki bir üniversitenin 'İhtilal nasıl yapılır' isimli bir kürsü açmak istediğini, kendisinin de ders vereceği bu kürsü için 480 bin dolar paraya gerek bulunduğunu ve Türkiye'ye dönünce bu paranın 'Demokrasiyi Koruma Vakfı'ndan' sağlanması için çaba harcayacağını" söyledi.

"Başarılı ihtilal yapmam sebebiyle bana verilen binlerce plaketten gümüş ve altın olmayanlara bir türlü ısınamadım. Bu tip 750 plaketi bir iple bağlayıp, Marmaris açıklarında denize attım. Biz isteyerek mi ihtilal yaptık, dünya nasıl ihtilal yapılır görsün diye yaptık. Yok Amerika'ya danışmışız. Neye danışayım ben, bu işleri çok iyi bilirim, kürsü kurulsun bu konuda Amerikalılara da ders vereceğim" dedi.


"Hortumlamadım"

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'na devredilen Etibank'ın eski Yönetim Kurulu Başkanı Dinç Bilgin, 'Dinç Bilgin'den kamuoyuna' başlıklı yazısında, 'hortumlama sisteminin' eski bir yöntem olduğunu belirterek, şöyle dedi: "Etibank'tan kredi kullandım, ama tek kuruş bile 'hortumlamadım'. Hortumlama eski bir yöntem, biz en modern boşaltma sistemi olan 'ışınlama' sistemini kullanılıyoruz. Bu sistemle halkın mevduatını kendi şirketlerimize aktarmamız çok kolaylaşıyor.'' dedi.


Bilgin, dosta - düşmana seslenerek; "Siz Zafer Mutlu'nun 'On veriyorsam, onbeş almak için varım. Kim bunun aksini söylüyorsa yalan. Ahlak, nizam, demokrasi palavra... Sabah gazetesi, para kazanmak için vardır. Sabah gazetesi, Türk halkını aydınlatmak için var değildir. Sabah amme menfaati yapmıyor, bu işi para kazanmak için yapıyor.' dediğine bakmayın, bizimde olayların gelişmesine göre değişen bir 'ahlak anlayışımız var. 'Işınlama sistemimiz' deşifre olduğuna göre, Etibank'a olan borçlarımı ya devletten yeni kredi alarak veya 50 - 100 senelik bir ödeme planı ile son kuruşuna kadar öderim." dedi.
FastCounter

 

Hit Counter

  Anadolu Türk İnterneti

 

Güncelleştirme : 24.08.2021 - 15:50