Header $articleheadline_he$ "ArticleHeadline" Detay Sayfa Header

 

 

     

 

 

 
2021-08-24

Detay Sayfa

Tüm Dosyaların Listesi

News Database Template Page Example

Çakıcı Bantları 04

14/4/2000 - 11:00 - Atinİlgili Bağlantı Yorumlar Bu Yazıyı Bir Tanıdığına Yolla Bu Yazıyı Yazdır  

      

Elazığ'lı Mehmet

04.02.1998 / 15:30

Alaattin Çakıcı: Merhaba EROL.

Erol Evcil: Şimdi aradım ENGİN’i bayağı bir konuştuk, size faydadan başka bir zararı olmaz demiş. Fakat siz bu adamlara simdi bu uzağa giden arkadaşın (YAVUZ ATAÇ), uzağa giden arkadaşın, sırf bu yüzden yani benimle ilişkisi var diye gönderdiniz demiş ve bunun geriye getirmesi için baskı yapmak istiyor demiş. Ondan sonra yani bu adam buraya gelmezse demiş, ben sana söylüyorum, bu adam buraya gelmezse hepimizin anası s...lir demiş. Ondan sonra demiş bak bu çok ciddiler demiş, tamam mı, ondan sonra o uzaktaki, çok ciddi korktu demiş, ben dinledim demiş, tamam mı, herifin anasının a... kar yağar demiş, artık bundan sonra sen bilirsin demiş, tamam mı. Tabii diyor bunda renk menk attı diyor. Ondan sonra ona göre hareket edin, ona göre davranın, ona göre şey yapın demiş, o da peki tamam ayarlarım demiş, fakat burada çok çelişik şeyler dönüyor, bu gün İBRAHİM YAZICI aradı.

Alaattin Çakıcı: Ha


Mehmet Ağar Devrede

Erol Evcil: O da duymuş böyle bir şey fakat DSP karşı çıkmış, sonra ELAZIĞ’LI (MEHMET AĞAR) aradı dedi ki mümkün değil getiremezler (KEMAL YAZICIOĞLU’nun tayini konusu), alt üst olur her şey dedi. Şunu yapabilirler dedi, Emniyet ile MİT’in koordinasyonunu sağlamak için bir formül düşünürler, ondan sonra tekrardan geriye aradım, dedim böyle bir şey var nedir bu? Vallahi dedi dün, onda kararlılar o şekilde olacak dedi. İyi sen dedim, bu gün şey ile görüşebildin mi, EYÜP (EYÜP AŞIK) ile görüşebildin mi dedim, bir ara aradım grup toplantısındaymış dedi, sonra çıktı bir ara daha aradım. Ona, bana her saat başı arıyor ne oldu, ne oldu diye soruyor dedim, çok diken üzerinde duruyoruz. Eğer bunu buraya getirebilen bir adam, onu da çok rahat getirmeleri lazım mantıken doğru olan bu dedim. Eğer adam faşist diye bilinen bir adamı buraya gelebiliyorsa, onun için dördün sonunda kalanın gelmesi için hiç bir zorluk yok, olması gerekiyordu. Ondan sonra bu şey İstihbarat Daire Başkanı oldu.


Hanefi İstihbarat Daire Başkanı Oldu

Alaattin Çakıcı: Kim oldu?

Erol Evcil: Senin küfrettiğin bir adam vardı ya.

Alaattin Çakıcı: Kim o ya?

Erol Evcil: Hanefi (HANEFİ AVCI) ya

Alaattin Çakıcı: Nereye Daire Başkanı olmuş?

Erol Evcil: Emniyete İstihbarat Daire Başkanı oldu, oluyor, daha doğrusu olmuş.

Alaattin Çakıcı: DSP degil mi?

Erol Evcil: Yok onu o yapan şey hani sen ... Kurusu mu ne diyordun, şarapçı (NECDET MENZİR) diyordun ya, onunla buradaki (CAVİT ÇAĞLAR).

Alaattin Çakıcı: Anladım.


MİT'den Haberler AĞAR'dan

Erol Evcil: Buradaki ikisi yaptı çünkü konuşulan onlar dedi, peki bizim o uzaktakinin (YAVUZ ATAÇ) ismi geçiyor mu dedim, ya çok büyük değişiklik olunca geçiyor dedi. Bölge Başkanları (MİT’in), dışarıdakiler içeri gelince söyleniyor dedi (MEHMET AĞAR söylüyor, AĞAR’ın MİT’le yakın ilişki içinde olduğu anlaşılıyor). İşte bu GÖZLÜK’ün (MEHMET EYMÜR) kafasının kopacağı söyleniyor dedi, fakat dedi ona yakın bir emare yok dedi, hep şu an herkes beklentide dedi, hedef çok, fazla şeye karar veremiyor işte, bu İran-Irak savaşından dolayı, öyle olunca bu adamların elinde çok büyük kimyasal silah varmış, e simdi Türkiye sınırlarından Amerika şey yapmaya başlamış bu füzelere olacak şeyler yerleştirmeye çalışıyorlar, yani hazırlık yapıyorlarmış ondan sonra onun için bütün diplomatik trafik cok yoğun şey, burada şey bizim havale, bundan başka bir şeyden bahsetmiyor. Ama İBRAHİM YAZICI'nın da dediği, mümkün değil dedi. DSP kabul etmeyecek dedi, zaten sesler çıkmaya başladı duyuldu biraz bu dedi, sesler çıkmaya başladı dedi (KEMAL YAZICIOĞLU’nun tayini konusu).

Alaattin Çakıcı: Peki yani

Erol Evcil: Ben bu gün ELAZIĞ’LI (MEHMET AĞAR) ile yüz yüze konuşabildim


Elazığlı'nın Ödü Patlamış

Alaattin Çakıcı: ELAZIĞ'LININ ödü patlamamış mı (KEMAL YAZICIOĞLU tayinine)?

Erol Evcil: ... Patlamaz mı ya. Biz istediğimiz için bitti artık, bizim bulunduğumuz yere bizim düşman o adamı gönderdiler, e boyuna bunlar düşmanlık yapıyorlar, dostlarsa bu işi yapsınlar ondan sonra, bu şey adam da haklı demiş (ALAATTİN ÇAKICI), yani adamın söylediği haklı demiş. O da hemen ben şunu patron ile konusuyum demiş, bir daha konuşacağım demiş, çünkü konuşmuşlar bunlar, çok konuşulmuş bunlar. İste bu gün grup toplantısından sonra konuşma yapacaklarmış.

Alaattin Çakıcı: Ne demis ona MEHMET AĞAR EYÜP AŞIK’a), senin istifanla yetmez mi demiş? Bir de ne diyordu yani şey.

Erol Evcil: Kim? (cızırtı ve kesinti)

Alaattin Çakıcı: GEDİK’in dediğine göre ne diyor ?


GEDİK Huzursuz

Erol Evcil: Vallahi GEDİK’in dediğine göre, GEDİK (MEHMET GEDİK) şimdi zaten kendi acayip bir tedirgin, huzursuz, onun en az beş altı katı benden huzursuz olan konuştuğu adam, tedirgin olmuş tamam mı. Onun fikri o.(ses gidiyor)

Alaattin Çakıcı: Aldılar mi kahretsin ?

Erol Evcil: Aldılar şimdi götürüyorlar.

Alaattin Çakıcı: Herhangi bir gümrükte ... problem olur mu memleketin

Erol Evcil: Olur.

Alaattin Çakıcı: Ha?

Erol Evcil: Olur.

Alaattin Çakıcı: Nasıl?


EVCİL'in Yanında Çalışan Doğu'lular

Erol Evcil: DİYARBAKIR olmasından dolayı degil KÜRT olmasından dolayı problem olur.

Alaattin Çakıcı: Nasıl oluyor yani ?

Erol Evcil: E şey yani, buradan KÜRTLERLE ilgili yazı yazıldı ya, PKK şüphesi ile yazı yazıldı.

Alaattin Çakıcı: E peki, adam temiz adamsa bilmem neyse ne olacak?

Erol Evcil: Sonuçta şey yapar, bırakılır.

Alaattin Çakıcı: Er geç seni mi tutuyorlar ?

Erol Evcil: Nasıl?

Alaattin Çakıcı: Er geç seni mi tutuyorlar?

Erol Evcil: Çok acayip incelemeye alıyorlar, mesela bizim burada bir çocuk vardı gıda mühendisi, onda problem yaşadık, hem vize almada problem yaşadık, hem ondan sonra, hem orda problem oldu. Yani sonra ne oluyor

Alaattin Çakıcı: Nerede oldu vize alışta mı, başka yerde mi?

Erol Evcil: Vize alışta da problem oldu, başka bir de şeyde problem oldu kapıda.

Alaattin Çakıcı: Hangi?

Erol Evcil: Benim fabrikanın olduğu yerde (İSPANYA).

Alaattin Çakıcı: Ne kadar tuttular?

Erol Evcil: Çok tutmadı 15-20 dakika bilemedin yarım saat tuttular.

Alaattin Çakıcı: Ne diye tuttular ?

Erol Evcil: Yani orda girdiler içerde bir şeyler yaptılar, yani yüzde yüz böyle bir şey olacak diye kesin bir şey yok. Yani böyle bir şey, böyle bir kural yok ama çok dikkat ediyorlar. Yani vize verilirken hep benim çok iyi ilişkilerde olduğum çocuklarda çok dikkat ediyorlar, fakat dikkat ediyorlar; çok iyi inceliyorlar. Yani şey olduğu için iyi inceliyorlar.

Alaattin Çakıcı: Neyi inceliyorlar ?

Erol Evcil: Mesela bir aydan fazla vize vermiyorlar en bir baştan

Alaattin Çakıcı: Yok yok hayır, vizesi çok olursa ne yapıyorlar.

Erol Evcil: E vizesi çok oldu, o da kapıda şey yapıyorlar, ne zaman gireceksin,ne zaman çıkacaksın, niçin geldin, ne yaptın, nereden geliyorsun, nasıl yapıyorsun bu soruyu cok soruyorlar, mesela benim başıma gelen o. Çocuk TUNCELİ doğumluydu halbuki hiç alakası yoktu, ona şey yaptılar girdiler içeri çıktılar, girdiler çıktılar, niye geldin kiminle geldin, niçin geldin, o zaman biz dedik bu gıda mühendisi şu bu. Biz yanında olduğumuz için 15-20 dakika bir beklettiler, ondan sonra, hatta biz sorduk oradan yani İspanyol yanımdaki adam sordu yani, ne var niyeler, buyurun dediler biz geçtik.

Alaattin Çakıcı: Yani içeri girip ne yapıyorlar,ne soruyorlar?

Erol Evcil: Ya içeri bakıyorlar şey soruyorlar; niye geldin, ne zaman geldin, ya biz grup olarak gitmiştik, o zaman ben, dört tane gıda mühendisi, iki tane makine mühendisi götürmüştüm, bir de ben vardım. Çocuk yanımızdaydı, içeri falan girmedi. Çocuk yanımızdaydı. Ondan sonra bir 15 dakika şey yaptılar, beklediler, ondan sonra bizim yanımızdaki İSPANYOL'a... (ses gidiyor) fakat mesela biz hepimiz bir yıllık almıştık o zaman, ona bir aylık verdiler, ondan da şey olmuş olabilir. Fakat benim bildiğim bir şey var yani, doğu kökenlilere şey yapıyorlar, biraz daha şey gösteriyorlar. E adam (kesiliyor).


(Devamı)
FastCounter

 

Hit Counter

  Anadolu Türk İnterneti

 

Güncelleştirme : 24.08.2021 - 15:50