Header $articleheadline_he$ "ArticleHeadline" Detay Sayfa Header

 

 

     

 

 

 
2021-08-24

Detay Sayfa

Tüm Dosyaların Listesi

News Database Template Page Example

Kiralık Kalem Sahibini Buldu

30/3/2000 - 11:00 - Atinİlgili Bağlantı Yorumlar Bu Yazıyı Bir Tanıdığına Yolla Bu Yazıyı Yazdır  

      

Siyah Kod: Fatih Altaylı

"Mazhar Eymür Beyefendi

İnsanlığa has bazı meziyetler vardır, bunların hepsinin bir şahısta bulunması pek nadirdir. Mazhar Eymür'de bu meziyetlerin hepsi toplanmıştı. MİT Başkanı olmasına rağmen harika, candan bir zattı. Beraber bulunmak insana bir rahatlık verirdi, her derdinize deva olmaya çalışan altın bir kalbi vardı. .. aniden Mazhar Beyi kaybettik. Memleket ve ailemiz çok büyük bir kıymet kaybetmişti."

Bu gün, 1971'de kaybettiğim babam Mazhar Eymür'ün ölüm yıldönümü. Yukarıdaki satırlar ise, bizim dünyamızın tamamen dışında, kendisini insanların sağlığına adamış, tanınmış bir isim, Dr Pakize Tarzi 'nin "ANILAR" isimli kitabından.

30 Mart 2000 tarihinde bir başka kişi daha babam Mazhar Eymür'ü anmış, Fatih Altaylı . Radyo D'deki "Babıali Yokuşu" isimli programda hergünki gibi günlük gazetelerin yorumunu yaparken sözü Hürriyet'in 24'ncü sayfasında yayınlanan küçük bir habere getirmiş: "Eymür'ün sitesinde James Bond"

"Eymür'ün Web sitesinde James Bond'un resmi var. Ne kadar ciddi anlayın. Bu Eymür MİT'den çok, CIA'ya çalışıyor. Allahım Türkiye kimlerin eline kalmış. Kendisi Çakıcı'nın iyi arkadaşıdır. Onu da ilk yazan ben olduğum için bana zehir zembelek bir cevap yollamıştı. Kendisi devlet memuru olduğu için karısına yazdırmış. Eymür'ün babası da MİT'çi imiş, o da Amerika'dan maaş alırmış. Bunlar ailece Amerika'dan nemalanırlar zaten. Of, of, of ! Ben hoş, araştırmacı gazeteci değilim ama ..."

Radyo'yu dinleyen tanıdık, dayanamamış ve radyoyu kapatmış.

Bize yetmiyormuş gibi, bu ülke için savaşmış ve 50 küsür yılını bu ülkenin hizmetine adamış şerefli bir asker olan babamıza da dil uzatan bu ahlaksızı deşifre etmek artık boynumuzun borcu oldu.

Drakula haç'ı görünce saldırıya başladı

"Kiralık Kalem ve Kamuoyu Nasıl Yönlendirilir" başlıklı yazıda, Haluk Şahin'in bir köşe yazısına yer vermiş, konuyu kişiselleştirmemek için, yazıda bahsi geçen gazetecinin kim olduğunu bilmediğimizi söylemiştik. Amacımız, bizzat yaşadığımız olaylardan örnekler vererek, kamuoyunun nasıl yanıltıldığını, suni suçluların ve suni kahramanların nasıl yaratıldığını göstermekti. Esasında "Kiralık Kalem"'de bahsigeçen, basının kanserli hücresi, “Siyah” kod' un, Fatih Altaylı olduğunu çoktan biliyorduk. O bizim için de "cehaletle cüretin buluştuğu kompleksli biri" idi.

Altaylı, görevli olduğum yıllarda MİT İstanbul Bölge Başkanlığı'nın numaralı ajanıydı. Teşkilata yanaşması, bazı terör örgütleri ile özel ilişkilerini belirtmesi suretiyle olmuş. Hani her şeyi yapabileceğini, her imkana sahip olduğunu söyleyen, hayali geniş, atıcı tipler var ya, bu da onlardan biri. Ancak bu konuda kaydadeğer hiç bir faydası olmadı (hangi konularda faydası olduğu zaten ortada). Zaman zaman Ankara'ya, karargaha, daha üst seviyede bilgi vermeye ve hareket tarzı için talimat almaya geliyordu. Bu gelişlerinin birinde ben araba yollayıp havaalanından aldırmıştım. Bu sebeple "0532 217-2858 ila 212 651-8967" numaralı telefonları halen cep defterimde kayıtlı duruyor. Merak eden varsa telefon kayıtlarına bakıp, kimlerle temas ediyordu bulurlar.

Altaylı'ya ne kadar para ödeniyor bilmiyorum. Zaten bu gibi husular sadece ajanı sevk ve idare eden yöneticileri tarafından bilinir. Görevini hayli başarılı yaptığına göre bayağı yüksek paralar alıyordur.

Hatırlanacağı üzere, henüz memuriyetimin devam ettiği bir tarihte Fatih Altaylı'nın bir yazısına, eşimin adını kullanmak suretiyle sert tepki göstermiştim. Medya'da aleyhimde sayısız suçlama çıktığı halde Altaylı'nın yazısına tepki göstermemin nedeni, yazılanlarla ilgili talimatın nereden geldiğini bilmem dolayısıylaydı. Bu cahil varlık ne demek istediğimi anlayamadı.

Dikkat edilirse, herkese "ajan" yakıştırması yapanların genelde kendileri bu tip karanlık ve gizli ilişkiler içinde oluyorlar. Bu herhalde gizli ilişkilerin yarattığı psikolojik bir hastalık.

Ruhun şad olsun sevgili babacığım. Kansızların tümü, bütün silahlarıyla gelsede, bıraktığın onur bayrağı ile dim dik ayaktayız.


Fatih Altaylı ve medyadaki benzer sakatlıklara zaman zaman yer vereceğiz.
FastCounter

 

Hit Counter

  Anadolu Türk İnterneti

 

Güncelleştirme : 24.08.2021 - 15:50